کیفیت فنی خودرو فوتون ساوانا

فوتون در این چند سال ثابت کرده که ساوانا به عنوان یک شاسی بلند، خودروی قابل اعتمادی است.با این که نمی توان آن را با ژاپنی های اصیل مقایسه کرد ولی بی شک این SUV در رده قیمتی خود می تواند به عنوان یکی از با کیفیت ترین و کم خرج ترین خودروها شناخته شود.

مشخصات فنی خودرو ساوانا

ساوانا به عنوان یک خودرو SUV در بسیاری از بازارهای جهانی به موتور ۲٫۸ لیتری توربو دیزل مجهز است. این خودرو به احتمال قوی در بازار ایران با جدیدترین پیشرانه خود ورود می کند. پیشرانه جدید فوتون برای این خودرو از نوع دو لیتری GDI توربو است که ۲۰۱ اسب بخار را با گشتاور ۳۰۰ نیوتون متر تولید می کند. نسخه دنده ای این خودرو به گیربکس ۵ دنده دستی مجهز است و مدل اتوماتیک، یک گیربکس شش سرعته AT دارد. این خودرو در بازار جهانی با مدل های تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل عرضه می شود. با توجه به نسخه ای که به عنوان نمونه در جاده های کشور تست می شود، احتمال عرضه نسخه دو دیفرانسیل بسیار قوی است. مدل دو دیفرانسیل این خودرو همیشه چهار چرخ محرک است و به صورت الکتریکی می توان ضریب آن را تغییر داد. البته باید گفت که شما می توانید این خودرو را به حالت تک دیفرانسیل نیز تبدیل کنید و یا آن را در حالت چهار چرخ کمک سنگین نیز قرار دهید. این ویژگی ساوانا باعث شده تا محصول شاسی بلند فوتون قابلیت های زیادی را در جاده های سخت داشته باشد.

امکانات داخلی خودرو ساوانا

ساوانا در نسخه فول آپشن به امکاناتی نظیر سانروف، تودوزی چرم، سنسور نور، کروزکنترل، سیستم کنترل پایداری، سامانه تنظیم میزان هرزگردی، نمایشگر ۷ اینچی، دوربین دید عقب، GPS، آینه حساس به نور، آینه های جانبی تاشو برقی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، هفت صندلی، دو کیسه هوا و… نیز در ساوانا وجود دارد. با توجه به امکاناتی که فوتون بر روی این شاسی بلند نصب کرده است، بدیهی است که می خواهد این خودرو را بیشتر به سمت کاربردی بودن ببرد

با ساوانا بیشتر آشنا شوید

ویدیو خودرو فوتون ساوانا

یکی از مواردی که فوتون روی آن تمرکز بسیار دارد، کیفیت بالای قطعات و استفاده از شرکای اروپایی برای ساخت برخی از تامین لوازم این خودرو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *