هوندا آکورد و تویوتا کمری

در مورد بررسی و مقایسه دقیق سدان‌های متوسط محبوب‌؛ هوندا آکورد ۱.۵ لیتری توربو و تویوتا کمری ۲.۵ لیتری باید گفت:
دو خودرو زبان طراحی متمایزی دارند و البته با ظاهر خود، محبوبیت سدان‌های خانوادگی سنتی را تبیین می‌کنند. کمری با جلو پنجره عریض‌تر و نشان تویوتا که با خشم به سمت مقابل میل می‌کند، نه‌تنها ظاهر برجسته و تکامل‌یافته‌ای را به تصویر می‌کشد؛ بلکه عناصر طراحی همیشگی و ثابت خود را حفظ کرده و به‌خوبی متصور یک کمری اصیل است. آکورد با نشان هوندا (به شکل سگک کمربند حجیم) اصالت خود را در معرض دید می‌گذارد و در این مدل خبری از دماغه هجومی نیست.
پیشرانه ۲.۵ لیتری چهار سیلندر کمری نسبت به نمونه ۱.۵ لیتری چهارسیلندر توربوی آکورد، پرسروصداتر و خشن‌تر است. در حالت درجا، کمری لرزش خفیفی دارد، در مقابل آکورد لرزشی به‌مراتب کمتر و غیر قابل تشخیص‌تر بروز می‌دهد.
اگرچه سیستم تعویض‌دنده متغیر و پیوسته هوندا آکورد (CVT) در این نمونه کمی کند و ریلکس عمل می‌کند؛ اما در نوع خود بهترین است.
شتاب‌گیری آکورد خطی‌تر از کمری است و پیشرانه کوچک‌ و کم ظرفیت‌تر (نسبت به کمری) خود را در بهترین گشتاور ممکن حفظ می‌کند. از آنجا که این سیستم نیازی به تعویض دنده ندارد و واکنش‌های سریعی بروز می‌دهد، نسبت به نمونه اتوماتیک تجربه روان‌تری را فراهم می‌کند و نکته قابل توجه اینکه، CVT آکورد، سروصدای خفیف نمونه‌های مشابه را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *