کم‌استهلاک‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال ۲۰۱۹

کم‌استهلاک‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال ۲۰۱۹

در فهرست کم‌استهلاک‌ترین شاسی‌بلندها و کراس‌اورهای ۲۰۱۹، خودروهای تویوتا، لکسوس و جنرال موتورز درکنار دو مدل از پورشه و یک محصول از مرسدس بنز، هیوندای و کیا قرار گرفته‌اند.

قابلیت اطمینان و استهلاک پایین، یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی است که تقریبا تمام افراد، حداقل در خرید خودروی خانوادگی درنظر می‌گیرند. نیازی به توضیح و تشریح مفصل نیست؛ اینکه خودرو خیلی زود ازکارافتاده نشود، یکی از ویژگی‌های بزرگ و مثبت درنظر هر خریدار و تولیدکننده خواهد بود. بسیاری از شرکت‌های خارجی در مدل‌های جدید خود، ضمانت کامل تا سه سال را ارائه می‌کنند؛ ولی باوجود خدمات پس از فروش مناسب، باز هم مراجعه به تعمیرگاه برای مشکلات اساسی خودرو در سال‌های اول مالکیت، تجربه‌ی خوشایندی نیست.

خوشبختانه موضوع استهلاک پایین و اطمینان به عمر بالای خودرو، بیشتر از گذشته در نگاه تولیدکننده مهم شمرده می‌شود. براساس پژوهش‌های سازمان JD Power آمریکا، خودروهای مدل ۲۰۱۹ در مقایسه با سال گذشته تا ۴ درصد استهلاک پایین‌تری نشان می‌دهند. سال ۲۰۱۸ هم قابلیت اطمینان خودروها نسبت‌به سال ۲۰۱۷ تا ۹ درصد بهبود یافته بود؛ بنابراین با روند صعودی امیدوارکننده‌ای رو‌به‌رو هستیم. کارشناس‌های سازمان JD Power در سال‌های اخیر، پژوهش‌های گسترده‌ای درمورد استهلاک و قابلیت اطمینان خودروها انجام داده‌اند. این مرکز معتبر از ۳۲٬۹۵۲ نفر مالک خودروهای مدل ۲۰۱۶ در مورد مشکل‌های خودرو نظرسنجی کرده است. نظرسنجی JD Power شامل ۱۷۷ سؤال درمورد خودرو طی ۱۲ ماه می‌شود؛ پاسخ‌ها جمع‌آوری می‌شود تا اطلاعات مشخصی از قابلیت اطمینان و استهلاک خودرو در بخش‌های فنی و پیشرانه، بدنه و کابین درکنار تجهیزات رفاهی و فناوری‌ها به‌دست بیاید.

اگر مدل‌های مونتاژ داخل را کنار بگذاریم، بدون شک از دوران استهلاک بالای خودروها عبور کرده‌ایم؛ بعید است که مثلا پس از خریدن یک مدل جدید خارجی و هنگام رانندگی برای اولین‌بار، خودرو مشکل فنی پیدا کند و حتی به تعمیرگاه هم نرسد. اما قابلیت اطمینان و استهلاک خودروهای مدرن، در جزئیات معنی پیدا می‌کند. خودروهای امروز در مقایسه با مدل‌های چند دهه پیش استهلاک بسیار پایینی دارند، اما تولیدکننده هنوز هم با ارائه‌ی بهترین تجربه از فناوری‌هایی مثل فرامین صوتی و تشخیص صدا، تعویض دنده‌های نرم و برق‌رسانی باتری فاصله دارد.

در این مقاله، بزرگ‌ترین و پرتقاضاترین کلاس از خودروها را در نظر می‌گیریم و کم‌استهلاک‌ترین مدل‌هایش را معرفی می‌کنیم. تمام خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور این فهرست که براساس داده‌های JD Power از مدل‌های ۲۰۱۶ طبقه‌بندی شده‌اند، در بخش قابلیت اطمینان و استهلاک پایین، بین ۹ تا ۱۰ امتیاز ( بالاترین امتیاز ۱۰) دریافت کرده‌اند. کارشناس‌های JD Power اشاره می‌کنند که خودروهای با استهلاک پایین، با قیمت بهتری هم در بازار دست دوم خرید و فروش می‌شوند. پیش از معرفی کم‌‌استهلاک‌ترین خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور ۲۰۱۹، جدول بهترین برندها را آورده‌ایم. JD Power نزدیک به ۳۰ سال است رتبه‌بندی خودروها و تولیدکننده‌ها در قابلیت اطمینان و استهلاک پایین را انجام می‌دهد. رتبه‌بندی برندها براساس امتیاز کلی مدل‌های ۲۰۱۶ هر شرکت انجام شده است.

بهترین برندهای ۲۰۱۹ در استهلاک پایین خودروها

برندامتیاز بخش فنی و پیشرانهامتیاز بخش بدنه و کابینامتیاز بخش فناوری و گجت‌هاامتیاز کلی
لکسوس۱۰۱۰۸۱۰
تویوتا۱۰۹۱۰۱۰
پورشه۹۱۰۱۰۱۰
آئودی۹۱۰۸۹
بی‌ام‌و۱۰۹۸۹
بیوک۹۹۹۹
شورولت۸۱۰۱۰۹
هیوندای۸۹۱۰۹
اینفینیتی۹۸۹۹
کیا۸۹۹۹
مرسدس بنز۹۹۷۹
مینی۱۰۸۹۹
سوبارو۹۸۸۹
فولکس واگن۸۹۹۹
کرایسلر۷۷۱۰۸
فورد۸۸۹۸
هوندا۹۸۷۸
لینکلن۸۸۸۸
مزدا۱۰۶۷۸
میتسوبیشی۸۶۹۸
نیسان۹۷۹۸
آکورا۷۹۶۷
کادیلاک۶۹۷۷
دوج۶۷۸۷
جی ام سی۷۸۸۷
جگوار۹۸۵۷
جیپ۶۷۹۷
رم۷۷۸۷
فیات۵۵۶۵
لندرور۶۶۵۵
ولوو۷۷۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *