محمدرضا صفی خانی:چرخ عظیم خودرو به زودی حرکت خواهد کرد

محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

چرخ عظیم خودرو به زودی حرکت خواهد کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در مورد آخرین وضعیت کارخانه عظیم خودرو بروجرد بیان می‌کند: در سال‌های گذشته تاکنون تلاش زیادی برای احیای مجدد کارخانه عظیم خودرو بروجرد انجام شده که با ورود سرمایه‌گذاری جدید بخش زیادی از مشکلات این واحد تولیدی برطرف و اکنون نیز شاهد پیشرفت مناسب عملیات اجرایی نصب خطوط جدید در این واحد تولیدی هستیم.
محمدرضا صفی‌خانی در ادامه عنوان می‌کند: اکنون با توجه به بازدیدهای میدانی انجام شده تمام تجهیزات مورد نیاز و خطوط جدید این واحد خودروسازی نصب شده و با قول سرمایه‌گذار پروژه این واحد تولیدی فعالیت خود را به‌صورت رسمی به زودی آغاز خواهد کرد و شاهد فعال شدن خطوط تولید در آن هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون یک خودرو نیز برای کسب استانداردهای لازم در این واحد تولیدی تولید شده است، افزود: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته تولید یک خودرو به‌صورت آزمایشی در کارخانه تحقق یافته و امیدواریم به زودی بتوان شرایط را برای آغاز فعالیت خطوط تولید عظیم خودرو مهیا کرد.
این مسئول با اشاره به اینکه مجوز تولید خودرو پروتون همچنان در اختیار شهرستان بروجرد خواهد بود، افزود: با وجود اینکه اکنون مشکلاتی با شرکت خارجی تولیدکننده پروتون وجود دارد اما با سفری که وزیر پیشین صنعت و معدن به لرستان داشت مقرر شد که همچنان بروجرد به‌عنوان تولیدکننده خودرو پروتون در کشور باشد و این مجوز به هیچ شرکت خودروسازی دیگری واگذار نشود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان می‌کند: خوشبختانه سرمایه‌گذار پروژه به دنبال اجرای فازهای بعدی تولید خودروهای دیگر نیز بوده به نحوی که تولید خودروهای مختلف در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت که در این راستا توافقاتی با شرکت‌های خارجی از چند کشور انجام شده و امیدواریم بتوان به‌مرور شاهد نصب خطوط تولید این خودروها نیز باشیم.
نقش ویژه صنعت خودروسازی در اقتصاد
وی در ادامه به نقش بسیار مهم صنعت خودروسازی در توسعه اقتصادی استان اشاره کرده و می‌گوید: استان لرستان از دیرباز به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان خودرو در کشور به شمار رفته و امیدواریم با فعال شدن دوباره کارخانه عظیم خودرو شرایط برای بازگشت دوباره این دیار به وضعیت پیشین خود و نقشش در بازار خودرو مهیا شود؛ مطمئناً با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این کارخانه می‌تواند زمینه را برای اشتغال‌زایی تعداد زیادی از جوانان شهرستان بروجرد مهیا کنند.
این مسئول می‌افزاید: البته مشکلاتی از زمان سرمایه‌گذار پیشین برای این واحد تولیدی پابرجا مانده که باید با حمایت مدیریت ارشد استان به دنبال برطرف کردن آن‌ها باشیم.

منبع : سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *