نام گذارى جدید مرسدس بنز کلاس اس

نام گذارى جدید مرسدس بنز کلاس اس ،تغییرات انجام شده بر روى آن را نشان مى دهد. S450 و S560 ورژن هاى جدید این کلاس هستند که از موتورهاى جدید V6 و V8 بهره مى برند. اساساً S450 جایگزین S550e شش سیلندر پلاگین هایبرید شده است. این مدل مجهز به یک موتور V6، ٣ لیترى توربو شارژر دوقلو با قدرت ٣۶٢ است بخار است. S560 جانشین مدل موفق و قدیمى S550 است.
در این مدل به جاى استفاده از موتور توربو دوقلو V8 ، ۴/٧ لیترى قدیمى از موتور توربو دوقلو ۴ لیترى استفاده مى شود که تعداد زیادى از بنزهایى که اخیراً تولید شده است از این موتور جدید بهره مى برند. در کلاس S این موتور ۴۶٣ اسب بخار قدرت (١۴ اسب بخار بیشتر از موتور ۴/٧ لیترى قدیمى) و ۵١۶ پوند فوت گشتاور ( همانند موتور قبلى) تولید مى کند. هر دو مدل داراى گیربکس اتوماتیک ٩ سرعته هستند.
مرسدس S63 AMG نیز دیگر از موتور توربو دوقلو V8 ۵/۵ لیترى استفاده نمى کند و در عوض از یک موتور V8 ۴ لیترى توربو دوقلو با قدرت خروجى بیشتر بهره مى برد. به همین دلیل قدرت موتور از ۵٧٧ اسب بخار به ۶٠٣ اسب بخار افزایش یافته است، اما گشتاور آن تغییر نکرده است و همچنان ۶۶۴ پوند فوت گشتاور تولید مى کند.
همچنین AMG به جاى استفاده از گیربکس اتوماتیک ٧ سرعته از یک گیربکس ٩ سرعته بهره مى برد. در S65 موتور V12 توربو دوقلو تغییرى نکرده است و مانند موتور قبلى ٧٣٨ پوند فوت گشتاور و ۶٢١ اسب بخار قدرت تولید مى کند.
مدل V8 مرسدس میباخ نیز در حال حاضر همان S560 است، زیرا مدل S560 غیر میباخ داراى همان موتور V8 و ۴ لیترى است. مدل میباخ S650 که داراى موتور V12 است تغییرات مکانیکى نداشته است.

دیدگاه ها بسته شده است